تاریخ انتشاردوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
کد مطلب : ۱۴۸
۰
plusresetminus
زنجیره‌های تامین امروزی با چالش‌هایی از جمله تغییر در تقاضا، شخصی‌سازی بیش از حد نیازهای مصرف‌کنندگان، کمبود نیروی‌کار و چالش‌های عملیاتی روبرو هستند. پاناسونیک می‌خواهد به تامین‌کننده اصلی نوآوری‌های اصلاح و بهبود رویه‌های مدیریت زنجیره‌تامین در سطح جهان بدل‌شود.
شتاب اتوماسیونی زنجیره‌های تامین در اتحاد پاناسونیک و بلویاندر
شرکت پاناسونیک اعلام کرد در شرکت بلویاندر، فروشنده نرم‌افزارهای زنجیره‌تامین، با هدف شتاب‌دادن به روند بلوغ فنی و تجاری سیستم‌های اتوماتیک مدیریت زنجیره تامین سرمایه‌گذاری می‌کند.
با این سرمایه‌گذاری، ارزش تجاری بلویاندر به 5.5 میلیارد دلار رسیده و پاناسونیک مالکیت 20درصد از سهام شرکت را به همراه یک صندلی در هیات مدیره آن، به دست می‌آورد.


این مشارکت، که در ادامه سرمایه‌گذاری مشترک آوریل 2019 انجام می‌‏شود، عمدتا متمرکز بر استفاده بهتر بلویاندر از فناوری اینترنت‌اشیا (IoT) بصورت تخصصی، برای ارتقای عملکرد سیستم‌های اتوماتیک
زنجیره تامین و همچنین کاربرد فناوری یادگیری ماشین( machine learning) در این حوزه است.
در این پروژه، منابع این دو شرکت با هم تلفیق شده و آنها با شرکای دیگر خود در سراسر ژاپن همکاری خواهندکرد تا رشد و فروش راهکار Luminate، مربوط به شرکت بلویاندر را، تسریع کرده و در عین حال نوآوری‌های جدیدی روی پلتفرم Luminate انجام دهند. این راهکارها برای توسعه توانمندی مشتریان در پیش‌بینی عرضه و تقاضا، انبار و بهینه‌سازی نیروهای کار و روان‌ترکردن روندهای تجاری، استفاده خواهند شد.
یاسو هیگوچی، یکی از مدیران ارشد شرکت پاناسونیک و مدیرعامل شرکت راهکارهای متصل پاناسونیک می‌گوید: «زنجیره‌های تامین امروزی با چالش‌هایی از جمله تغییر در تقاضا، شخصی‌سازی بیش از حد نیازهای مصرف‌کنندگان، کمبود نیروی کار و نواقص عملیاتی روبرو هستند. ما با توسعه روابط‌ شرکت با بلویاندر، که یکی از پیشتازترین توسعه‌دهندگان تخصصی نرم‌افزارهای زنجیره‌تامین است، امیدواریم بتوانیم
مشارکت بزرگتر و تاثیرگذارتری در روند توسعه و نوسازی نظام‌های مدیریت زنجیره تامین، برای طیف وسیع‌تری از علاقه‌مندان این حوزه داشته‌باشیم».
او می‌افزاید: «برای این کار، هدف ما این است که به درکی عمیق‌تر از راهکار‌های جهانی پیشرفته و مدل‌های تجاری بلویاندر برسیم تا بتوانیم توانمندی‌های خود در حوزه این راهکارها را تقویت کرده و توسعه دهیم. ما در این همکاری به دنبال تبدیل‌شدن به تامین‌کننده اصلی نوآوری‌های اصلاح و بهبود رویه‌های مدیریت زنجیره‌تامین در سطح جهان هستیم».
گیریش ریشی، مدیرعامل بلویاندر می‌گوید: «ما از این همکاری هیجان‌زده هستیم، زیرا نشان‌دهنده دیدگاه‌های مشترک ما در زمینه زنجیره تامین دیجیتال است و در آن پلتفرم بلویاندر با پیشنهادهای پیشرفته شرکت پاناسونیک همپوشانی داشته و امکانات بیشتر و کارآمدتری را در حوزه مدیریت اتوماتیک زنجیره تامین برای خرده‌فروشان، تولیدکنندگان و ارائه‌دهندگان خدمات لجستیک فراهم می‌کند. ما مشتاق به همکاری در این سرمایه‌گذاری مشترک هستیم تا بتوانیم ارزش‌های بیشتری را به مشتریان‌ خود
ارائه دهیم.»
کازوهیرو سوگا، مدیرعامل شرکت پاناسونیک هم معتقد است: «این سرمایه‌گذاری، یک قدم حیاتی برای تحول در این کسب‌وکار است که بخش راهکارهای متصل پاناسونیک وارد آن شده است. تاکنون شرکت راهکارهای متصل، پیشتاز تقویت فرهنگ بهره‌وری شرکتی و اصلاحات رویه‌های انجام کار در سازمان بوده و با این سرمایه‌گذاری، اکنون به ایجاد تحول در مدل‌های تجاری واقعی روی آورده‌ایم».
او می‌افزاید: «ما ارایه نرم‌افزار، مشاوره و خدمات را به مدل تجاری قدیمی‌ خود در زمینه فروش سخت‌افزار اضافه خواهیم‌کرد. این امکان به ما کمک خواهدکرد تا از نوآوری‌های بنیادین در حوزه زنجیره تامین، پشتیبانی کنیم».
شرکت‌های مانتین کاپیتال و بلک استون، همچنان سهام‌داران عمده در بلویاندر بوده و سرمایه اولیه خود را در این شرکت حفظ خواهند کرد.
 
 
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما